Handel, biznes i usługi w Polsce i na świecie.

Borówka amerykańska oraz jagoda kamczacka – proste w uprawie odmiany rodzimej jagody czarnej

Polacy bardzo lubią jagody. Gdy przychodzi sezon na takie owoce, każdy chętnie po nie sięga. Mimo, że w tych czasach, mniej i mniej osób w sezonie letnim zbiera w lesie naszą polską, borówkę czarną, to i tak jest ona bardzo ochoczo kupowana, nawet od stojących przy ulicy sprzedawców.

malowidło - owoce
Author: sxc.hu
Source: sxc.hu
Jakiś czas temu, na polski sektor borówek wybiła się borówka amerykańska. Ten gatunek ma duże i mniej barwiące owoce, które są mniej cierpkie od rodzimego gatunku. Niewątpliwą dobrą cechą tej borówki, jest jej prosta hodowla. Z uwagi na to, że jagody borówki zwykle nie są tanie, uprawianie małej ilości krzewów w ogródku, może być dla nas bardzo dobrą lokatą. Ostatnio, godna uwagi stała się też jagoda kamczacka. Nie tak często dostępna w sklepach, lecz znacznie łatwiejsza do hodowli od borówki amerykańskiej.

Nie czekaj, tylko jeżeli chcesz poznać ten temat, obejrzyj więcej a na pewno zdobędziesz świeże wiadomości na omawiany wątek.

Jej jagody mają wydłużony kształt i nie są zbyt słodkie. Bardziej smakowo przypominają polską borówkę.
Pojawiło się wiele hodowli borówki amerykańskiej oraz jagody kamczackiej. Znaczna popularność takich owoców wręcz zapewnia coroczny dochód ze zbiorów. Jednak, jeśli jesteśmy fanami jagód, a posiadamy ogródek lub miejsce na balkonie, rozważmy małą hodowlę na własne wymagania. Nie musimy być rolnikiem, by uprawiać te rośliny. Borówka amerykańska, wymaga tylko odpowiedniego nawożenia oraz odpowiedniego obcinania gałązek, aby rodziła więcej owoców.

Szukasz może kolejnych pomysłów związanych z poruszanym w tym artykule zagadnieniem? Jest na to świetna rada: kliknij tutaj oraz zobacz więcej w serwisie (https://www.cleverpolymers.com.pl/produkty/iniekcje-poliuretanowe).

Ma sporo odmian, które należy zasadzać naprzemiennie, żeby zachować krzyżowe zapylanie. Borówka amerykańska, w zależności od odmiany, daje jagody od lipca do końca września – co także przemawia za hodowaniem różnych odmian. Ten gatunek mimo wszystko jest mniej odporny na mróz. Trzeba bezwzględnie dobrze ochraniać je zimą. Także majowe przymrozki mogą negatywnie osłabić rodzenie owoców.
Znacznie mniej wymagająca w hodowli jest jagoda kamczacka. Nie wymaga bardzo bogatej ziemi, ani zbyt dokładnego nawożenia. Jest to również jagoda mrozoodporna. Nie przestraszy jej też susza. Jej jagody są zawsze najszybsze. Wyprzedza nawet truskawki. Hodując różnorodne odmiany, możemy raczyć się jej borówkami od końca kwietnia aż do października. Nie przestraszą jej także ujemne, majowe temperatury. Rzadziej musi być obcinana, a krzewy owocują dłużej niż borówki amerykańskiej.

Co najważniejsze, wszystkie jadalne borówki są bardzo zdrowe. Zawierają multum witamin i działają antyoksydacyjnie. Korzystnie wpływają na naskórek i samopoczucie. Z tego powodu nigdy nie należy ich sobie odmawiać.