Handel, biznes i usługi w Polsce i na świecie.

Czemu kantory internetowe cieszą się takim powodzeniem wśród osób które kupują i sprzedają waluty.

Jeszcze całkiem niedawno jedyną możliwością na pozyskanie waluty było jej kupno u handlarzy zwanych cinkciarzami. Panowie tacy posiadali stałe miejsca, w których kupowali i sprzedawali marki czy dolary, oczywiście po kursach nie do końca oficjalnych.

Niekiedy transakcje takie najbezpieczniejsze nie były, ponieważ najczęściej handlarze mieli powiązania z przestępcami, a i sami niejednokrotnie dopuszczali się rozmaitych oszustw i przekrętów. Jednak przemiany, jakie nastąpiły w naszym kraju pozwoliły także na całkowicie legalne handlowanie walutami w kantorach. To, że najczęściej ich właścicielami stali się byli handlarze, to całkowicie odmienna sprawa, ważne dla konsumentów było to, że wszelkie transakcje stały się dużo bardziej bezpieczne. We wszystkich kantorach w dobrze widocznym miejscu wisiał kursy walut przelicznik, więc już wchodząc można było od razu wiedzieć, jaką kwotę się otrzyma. Dodatkowo każda transakcja musi być rejestrowana, więc ryzyko jakiś oszustw jest zmniejszone praktycznie do zera.

Kantor
Author: Mark Morgan
Source: http://www.flickr.com
Kantory zdobyły naprawdę spore zaufanie klientów, a równocześnie zlikwidowały praktycznie całkowicie pokątny handel walutami. Jednak ich sporą wadą były kursy, po jakich walutę się skupowało i sprzedawało. Niekiedy różnice mogły sięgnąć kilku procent, co przy większej ilości pieniędzy mogło już dać pokaźną sumę. Zupełnie inaczej jest w przypadku kantorów internetowych, które od paru lat stają się coraz popularniejsze. Przez to, że funkcjonują one w wirtualnym świecie, to ich koszty są znacznie mniejsze, i przez to zaoferować mogą dużo niższe spready.

Przeciętnie wynoszą one około jednego procenta, są więc parę razy niższe niż to, co proponują tradycyjne kantory. Z tego też powodu kupno walut online zaczyna się cieszyć coraz większą popularnością, zwłaszcza wśród osób które spłacają walutowe kredyty.

Zaabsorbował Cię ten artykuł? Kliknij i sprawdź (http://qalcwise.com/apps/budzetowanie/) koniecznie, tu znajduje się coś, co z pewnością również Ci się spodoba.

Klienci zaczynają również nabierać zaufania do transakcji tego typu, ponieważ wbrew ich obawom są one w pełni bezpieczne. Ze względu na swoje zalety wszystko będzie wskazywać na to, że handel walutami w sieci będzie się rozwijał w dynamiczny sposób, a kantorom zacznie przybywać nowych klientów.