Handel, biznes i usługi w Polsce i na świecie.

Dlaczego kleszcze są tak niebezpieczne, ile chorób mogą przenosić te bardzo niebezpieczne pajęczaki.

Wiele osób za niebezpieczne uważa stworzenia duże, mające szczęki czy pazury. Tymczasem dużo większe zagrożenie pochodzić będzie od maleńkich pajęczaków czy owadów, jakie wprawdzie w bezpośredni sposób krzywdy nie robią, lecz mogą przenosić niekiedy nawet zagrażające życiu patogeny.

testy na boreliozę
W Polsce na przykład coraz groźniejsze są kleszcze, których w ostatnich latach nastąpiła ogromna plaga. Z powodu łagodnych zim i braku naturalnych wrogów kleszcze pojawiać się zaczęły w zasadzie wszędzie, nawet centra miast i ogrody przy domach nie będą bezpieczne. Są one nosicielami wielu niebezpiecznych schorzeń, przykładowo boreliozy albo kleszczowego zapalenia mózgu, z tego też powodu każde ich ugryzienie niesie duże niebezpieczeństwo.

Pragniemy Cię zaprosić do tak samo ciekawych wątków, które stworzyliśmy dla Ciebie z pasją. Więc kliknij stronę wynajem sali szkoleniowej warszawa i czytaj to, na co będziesz miał chęć.

Z tego też powodu podczas spacerów w zadrzewionych rejonach powinno się posiadać odpowiednie ubranie, a po powrocie do domu wykąpać się i bardzo dokładnie obejrzeć całą skórę. Jeśli się znajdzie na skórze zgryzionego kleszcza, to należy go usunąć, można to zrobić samodzielnie lub podjechać do przychodni lekarskiej.

Jedną z bardziej niebezpiecznych chorób przenoszonych przez kleszcze jest borelioza. Szacuje się, że posiada ją nawet jedna trzecia osobników, z tego też powodu też po każdym ugryzieniu trzeba bardzo dokładnie kontrolować swój stan. Charakterystycznym objawem tej choroby jest rumień, który się pojawia wokół miejsca ugryzienia. Jeśli się go zauważy, to bezzwłocznie należy udać się do lekarza i rozpocząć leczenie. Lecz rumień nie występuje u każdego chorego, można zostać zarażonym i zacząć chorować bez żadnego objawu. Dlatego też chcąc być absolutnie pewnym, że nie pojawiło się zakażenie, po jakimś czasie warto sobie zrobić testy na boreliozę (polecane). Jeśli więc tylko zaczną się pojawiać jakieś objawy, to należy bezzwłocznie wybrać się do lekarza, który na pewno skieruje na borelioza testy (dowiedz się więcej)

Wcześnie wykryta borelioza jest dość łatwa do wyleczenia, choć i tak wiąże się z długim okresem spożywania antybiotyków. Lecz dalsze etapy dają dużo więcej komplikacji i powikłań, czasami znacznie uniemożliwiających normalne funkcjonowanie.