Handel, biznes i usługi w Polsce i na świecie.

Czym trudni się grafologia?

Osobowość każdego człowieka można poznać na wiele sposobów. Jednym z nich jest zbadanie naszego pisma. Zajmuje się tym konkretna dziedzina psychologii, którą będzie grafologia.

Grafolog
Author: 24oranges.nl
Source: http://www.flickr.com
Analiza pisma ręcznego, czyli grafologia to dziedzina, jaka znalazła zastosowanie między innymi w kryminalistyce. Analiza pisma ręcznego pozwala chociażby na wykonanie portretu psychologicznego przestępcy. Dokonując analizy grafologicznej uwzględnia się wiele cech charakterystycznych, którymi wyróżnia się charakter pisma wszystkich nas. Nie ma dwóch osób, którzy piszą w identyczny sposób.

Wszyscy stawiamy litery rozmaitej wielkości, wyróżnia się także nachylenia liter, każdy z nas zachowuje również różne odstępy pomiędzy znakami i wyrazami. Nie wszystkie analizy sporządzone przez biegłego grafologa jest wykorzystywane na rozprawie sądowej niejako dowód. By przeprowadzona przez grafologa analiza była uwzględniona przez są niezbędna jest weryfikacja opinii grafologicznej. Wykorzystywana weryfikacja opinii grafologicznej dokonywana jest przez specjalistów od grafologii będących na liście biegłych sądowych.

Uznaje się, iż początki grafologii zaprezentowane były przez Juliusza Crepieux-Jamin oraz Hipolita Michon. Analizowanie pisma manualnego wykorzystuje się nie jedynie w dziel kryminalnym.dowiedz się ponadto - kliknij tuCzęsto tylko na podstawie pisma udaje się ustalić, jakie uczucia targały osobą piszącą dany tekst, można wyróżnić jej zalety, a także wady. Na zasadzie analizy pisma grafolog będzie w stanie nawet stwierdzić, czy element został napisany przez mężczyznę, czy przez kobietę. W zależności od tego, czy analiza pisma będzie działem psychologii, czy także kryminalistyki zależne jest od tego, jakie studia powinien odbyć grafolog.

Wykształcenie z działu psychologii będzie potrzebne do uwzględnienia analizy pisma manualnego jako jednej z metod badawczych w dziale psychologicznym. Z kolei grafolog-kryminalistyk nie musi być jednocześnie psychologiem. Nie jest ważne czy pragniemy pracować na stanowisku jakim jest: grafolog-kryminalistyk, czy pragniemy też uwzględnić grafologię w pracy psychologa konieczne jest zdobycie znacznie szerszej wiedzy z dziedziny grafologii. Wiele uczelni w Polsce uwzględnia studia podyplomowe z działu grafologii.