Handel, biznes i usługi w Polsce i na świecie.

Czym zajmują się profesjonalni grafologowie, kiedy korzystać można z ich usług.

Składając podpis na dokumencie trzeba mieć świadomość konsekwencji, jakie się z tym wiążą, ponieważ niekiedy będzie to dotyczyć niezwykle istotnych rzeczy. Lecz czasami pojawiają się sytuacje, że na papierze jest czyjś podpis, a tymczasem osoba ta jest zdania, że to nie ona to zrobiła.

Jeżeli nie będzie świadków, którzy by widzieli moment podpisywania, a sam podpis wygląda na autentyczny, to okazać się może, że bez wsparcie odpowiedniego specjalisty sprawy nie uda się wyjaśnić. Takim specjalistą jest grafolog, to znaczy osoba, która zawodowo się zajmuje analizowaniem pisma.

Napisaliśmy dla Ciebie bardzo zajmujące wątki. Trzeba kliknąć w adres tej podstrony. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości, to chętnie na nie zareagujemy.

Do jego najważniejszych zadań należy sprawdzanie i weryfikowanie podpisów i większych dokumentów pisanych ręcznie, głównie pod kątem tego, przez kogo zostały one napisane. Grafologowie niejednokrotnie potwierdzają prawdziwość podpisów na umowach czy testamentach, ale też analizują najróżniejsze anonimy, zawierające jakieś groźby czy oskarżenia. Niejednokrotnie współpracują z sądem i policją, wykonując dla nich wiele ekspertyz i opinii koniecznych do wyjaśnienia rozmaitych spraw.

biznes - selfie
Author: Roberto Nieves
Source: http://www.flickr.com
Grafolog sprawdzając każdy z elementów kontrolowanego dokumentu może ocenić, czy na przykład jakiś podpis jest autentyczny czy też dokument był napisany przez daną osobę.

Jeśli poszukujesz odpowiedzi na męczące Cię pytania wiążące się z tą tematyką, to kliknij tutaj i zobacz - na pewno Cię to zaintryguje!

Lecz niekiedy nawet najbardziej doświadczonym specjalistom z tej branży mogą się zdarzyć jakieś niepoprawnie zrobione ekspertyzy.

W takim przypadku możliwa będzie weryfikacja opinii grafologicznej, polegająca na tym, że wszystko jest badane jeszcze raz przez innego specjalistę, a potem porównywane z opinią pierwszego. Jeśli wystąpią rozbieżności, to w takich przypadkach mogą być czasami potrzebne jeszcze dokładniejsze badania w celu odkrycia prawdy.

Doświadczeni grafolodzy w celu weryfikacji sprawdzanego pisma będą korzystać zarówno z własnej wiedzy i doświadczenia, jak też z nowoczesnych narzędzi informatycznych. Laikom dwa podpisy mogą się wydawać takie same, lecz w praktyce każdy z nas posiada pewne charakterystyczne elementy pisma, przykładowo takie jak pochylenie liter, sposób łączenia znaków czy nawet odległość pomiędzy nimi.