Handel, biznes i usługi w Polsce i na świecie.

Dlaczego należy zwiedzić Toruń? Jakie walory to miasto oferuje? Jakie ma zabytki?

Niewiele osób wie, lecz Toruń, w przeciwieństwie do innych rewelacyjnych ośrodków miejskich jak Wrocław lub Gdańsk, nie uległ zniszczeniu podczas 2 wojny światowej. Z tego względu zachowanych jest w nim wiele niezwykłych zabytków, które dobrze poznać.

zwiedzanie torunia to prawdziwa przygoda, gdyż miasto to zapewnia bardzo dużo walorów historycznych, architektonicznych i tradycyjnych. Każde jest naprawdę cenione. W rzeczywistości jeśli się uprzemy jesteśmy w stanie zwiedzić najbardziej istotne miejsca w Toruniu już w jeden dzień, lecz nie warto tak bardzo się śpieszyć, ponieważ tym niezwykłym miastem warto się delektować. Nie zadziwia więc, że jeżeli wycieczki toruń zasługuje na wartościową uwagę.

góry - image
Author: Ziemowit Cabanek
Source: http://www.flickr.com
W mieście tym zwiedza się najstarsze części miasta z wieloma, cudownymi zaułkami. To tzw.

Nie zwlekaj - jeśli spodobał Ci się nasz opis, to do zobaczenia mamy też podobne zagadnienia na stronie, która widnieje pod umieszczonym linkiem.

Średniowieczny Zespół Miejski, składają się na niego trzy najbardziej istotne elementy. Zaczynamy od Starego Miasta, które prawa miejskie zdobyło w 1233 roku, przechodzimy dalej do Nowego Miasta, a w dalszej kolejności do Zamku Krzyżackiego, jaki został zbudowany w połowie 13 wieku. Takie wszystkie części miasta mają wielkość łączną trzydziestu sześciu hektarów, tam mamy większość zabytków, które najlepiej poznać.

W Toruniu wszędzie dostrzeżemy ślady gotyku, a nad całością od ponad 500 lat czuwa duch Kopernika. Ten cały średniowieczny Zespół Miejski jest wpisany na listę UNESCO, co z pewnością potwierdza, jaką pozycję artystyczną oraz historyczną ma Toruń. Bez wątpienia, jeżeli nigdy nie byliśmy w tym mieście powinniśmy jak najszybciej nadrobić tę zaległość, bo to jedno z piękniejszych miast w Polsce, a nawet Europie.