Handel, biznes i usługi w Polsce i na świecie.

Kilka pomocnych wskazówek, które będą pomocne podczas nagrywania podcastu na każdy temat

Rozwój technologii, a przede wszystkim Internetu spowodował, iż wszędzie pojawiło się dużo ciekawych formatów jakie są powiązane z szeroko pojmowaną rozrywką, ale i nie tylko. Wszelkiego typu blogi zyskały w ostatnim czasie ogromną popularność, a niektórzy twórcy zostali swego typu nowymi gwiazdami popkultury. Tak samo ma się sytuacja z tak zwanymi vlogami.

Mikrofon dobrze nadający się do podcastów
Author: Jeena Paradies
Source: http://www.flickr.com
W ostatnim czasie niezwykle popularny stał się także format taki jak dźwięk podcast - czyli forma publikacji nagrania audio która odbywa się w sieci, czy to wywiadu czy też jakiejś opowieści na wszelkie tematy. Całkiem dużo ludzi decyduje się więc na wypuszczanie podcastów. Odbiorcy natomiast lubią tego rodzaju format, gdyż mają okazję posłuchać czegoś ciekawego w trakcie drogi do pracy. Jeżeli mowa o nagrywaniu podcastów, to warto mieć na względzie niektóre dobre praktyki, jakie mogą nam zagwarantować, iż jakość nagrań będzie miała właściwy poziom. Przede wszystkim musimy zatroszczyć się o środowisko, w jakim będziemy przeprowadzać nagranie. Dobrze jest też pamiętać o tym, aby było ono konkretnie wyciszone i żeby nikt nie burzył nam porządku w trakcie nagrywania. Następną, niezwykle istotną sprawą jest sprzęt.kliknij stronę adwokat sprawy rodzinne warszawa adwokat sprawy rodzinne warszawaOdpowiednio wysokiej jakości mikrofon - czyli taki, jaki nie zbierze tak zwanych szumów z otoczenia, to oczywisty fundament ale nie ma potrzeby od razu wydawać ogromnych pieniędzy na profesjonalne gadżety. Odpowiedni sprzęt jest naprawdę dostępny dla każdego i już za niewielkie pieniądze jesteśmy w stanie dostać coś interesującego. Warto mieć na uwadze żeby taki mikrofon był także zaopatrzony w specjalny filtr, który zatrzyma wszystkie dmuchnięcia bądź też tzw. głoski wybuchowe jak chociażby “p” albo też też “b”

Następnym zagadnieniem jest konkretne oprogramowanie do podcastów a więc specjalny program, który będzie w stanie pomóc nam w nagraniu naszego podcastu. Tego typu rozwiązań jest w Internecie naprawdę sporo, więc każdy będzie w stanie dopasować coś właściwego dla swoich potrzeb, wystarczy tylko poszukać. Można również nabyć dobry mikser, w którym będziemy w stanie modulować swój głos aby brzmiał odpowiednio. Jeśli mowa właśnie o zagadnieniach związanych z mową i wypowiedziami w trakcie nagrania, to trzeba pamiętać aby unikać zbyt długich pauz.