Handel, biznes i usługi w Polsce i na świecie.

Na co zwrócić uwagę jak kupujemy drukarkę? Co jest najbardziej ważne? O czym koniecznie powinniśmy pamiętać?

Kiedy kupujemy drukarkę to musimy zwracać uwagę na jej materiały eksploatacyjne, do jakich trzeba zaliczyć toner oraz bęben. Należy o tym pamiętać i to nieważne, czy kupujemy drukarkę igłową, atramentową czy laserową.

Toner jest po prostu barwnym proszkiem, który jest wykorzystywany od dawna w kserografii do uzyskania obrazu kopiowanego oryginału. Bęben natomiast, definiowany jako światłoczuły, to jedna z bardziej niezbędnych części składowych drukarek laserowych, lecz również kserokopiarek.

Jeśli wczytujesz się w ten artykuł to oznacza, że temat Cię bardzo zaciekawił - wejdź na odnośnik (http://www.fiat.serwis.biz.pl), a znajdziesz równie wartościowe informacje.

Wytworzony jest on z cylindra aluminiowego, jaki pokrywa warstwa organicznych elementów światłoczułych. Jak dobrać tonery do drukarek? Jeśli już zakupujemy drukarkę, to koniecznie powinniśmy sprawdzić jaki ma ona toner. To bardzo ważne, ponieważ toner to najbardziej kosztowny element eksploatacyjny, jego koszt jest w stanie wynieść nawet 100 złotych, w czasie gdy nowa drukarka, jaka wykorzystuje ten toner kosztuje tylko trochę ponad 200 złotych.

panorama - biuro
Author: Jeremy Segrott
Source: http://www.flickr.com
Najkorzystniej więc zainwestować większą ilość pieniędzy na zakup samej drukarki laserowej, aby w dalszej kolejności koszty tonera były bardziej niskie. Tak samo niezbędne są inne elementy jak taśmy do drukarek i faksów. Musimy pamiętać, żeby zakupować takie, jakie są najlepszej jakości. Co do tonerów, to jest taka możliwość, aby zastąpić oryginalne tonery zamiennikami, można je także poddać regeneracji, dzięki temu koszt zakupu będzie znacznie obniżony. Niestety, jak tak zrobimy to jesteśmy w stanie stracić gwarancję producencką na samą drukarkę. Przed tym więc powinniśmy się mocno nad tym zastanowić, czy faktycznie warto się na to zdecydować. W konkretnych modelach drukarek bęben i toner są ze sobą połączone, w innych takie elementy pojawiają się rozdzielnie. Każda z tego typu konstrukcji drukarek laserowych posiada swoje wady i zalety.

Wydzielenie ozdobne pudełka na prezent z tonerem od bębna powoduje, iż zasobnik z proszkiem staje się dosyć niedrogi. Mimo to tego rodzaju rozwiązanie ma minusy, ponieważ wymiana samego bębna w bardziej tanich modelach drukarek jest w sumie mało opłacalna. Tak więc, jeśli bęben się zepsuje to łatwiej będzie zakupić nową drukarkę, niż części do niej. Jeśli toner jest połączony z bębnem to istnieje gwarancja, że przy każdej wymianie tego typu elementu na nowy, zachowana będzie najlepsza jakość wydruku.