Handel, biznes i usługi w Polsce i na świecie.

Organizacja dla maluchów – na co przeznacza 1% podatku z PIT?

Im bliżej końca kwietnia, tym więcej w prasie, radiu i telewizji pojawia się wiadomości o przybliżającym się końcu podatkowych rozliczeń. Bo właśnie wtedy kończy się okres, gdy trzeba wysłać do urzędu skarbowego podatkowe zeznanie. Jeżeli trzydziesty kwietnia będzie w weekend, to wówczas pit przesłać będzie można pierwszego dnia maja, w każdym innym przypadku data ta jest ostateczna.

W rozporządzeniu nie określono czasu, w którym pieniądze pozyskane z odpisów 1% podatku winny być wydane. Zależy to od samej organizacji pożytku publicznego, od jej planów lub od potrzeb jakie mogą się pojawić. Istotne jest to, ażeby jednoprocentowe wpływy wydawane były na działalność pożytku publicznego. Ten przepis obowiązuje od początku wejścia w życie regulacji o działalności pożytku publicznego oraz o wolontariacie. Nie przekształciła go nowelizacja z 2015 r. Pojawiły się jednak dodatkowe obowiązki połączone z księgowaniem tychże wydatków.

Przekaż 1% podatku na chore dzieci
Author: Donnie Ray Jones
Source: http://www.flickr.com
Podejmowanie dużej liczby mniej lub odkurzacz piorący wynajem kraków bardziej ważkich wyborów tego typu zajmuje w nowym tysiącleciu cenny czas, który wielu ludziom ucieka bardzo prędko przez palce – dlatego też im szybciej zdobędzie się niezbędne informacje o działaniach wybranej fundacji, tym lepiej. Przekazanie 1% na pomoc dla chorych dzieci (więcej informacji na stronie) nie kosztuje niczego ze strony podatnika – jeżeli w czasie wypełniania PIT żadna suma nie będzie oddana tym sposobem, zostaje ona przekazana na różnorodne potrzeby ustalane poprzez państwo.

Gdy masz zamiar podarować swoją część 1 procenta podatku przejdź do wypełniania zeznania pomyśleć warto o tym, aby dobrze wykorzystać swój jeden procent. Możliwość przekazania tych pieniędzy dla jednej z wielu uprawnionych do tego instytucji jest możliwa od kilkunastu lat, i faktycznie warto z niej skorzystać. Taki 1% dla chorych dzieci, podarowany w zeznaniu może pozwolić na przykład na zakup sprzętu czy drogie leczenie.

Jeśli ktoś będzie chciał sprawdzić, komu przekazać 1 podatku, to takie wykazy są bez problemów dostępne w sieci internetowej, a duża część instytucji uprawnionych do tego umieszcza także informację na swoich internetowych stronach. Obecnie samo podarowanie jednego procenta jest niezwykle łatwe. Wystarczy w odpowiedniej rubryce w formularzu podać unikalny numer instytucji, a realizacją przelewu zajmie się już urząd skarbowy. Jeżeli ktoś chciałby dokładniej sprecyzować, na co przeznaczone mają być jego pieniądze, to również na picie może to podać.