Handel, biznes i usługi w Polsce i na świecie.

Przepisy transportu szwajcarskiego

W chwili obecnej transport międzynarodowy rozwinął się w sposób niewyobrażalny, jednak mimo to wciąż rozwój jego trwa w najlepsze, gdyż powstają coraz to nowsze przedsiębiorstwa, z kolei już istniejące poszerzają własne oferty, szczególnie w zakresie transportu materiałów przy pomocy ciężarówek. Trzeba jednak mieć na uwadze, że są kraje w Europie, gdzie przepisy bywają specyficzne, dlatego też bez ich znajomości trudno wjechać jest na dany obszar. By nie mieć z nimi problemów, warto poznać między innymi przepisy panujące w Szwajcarii, gdzie od kilku lat ograniczyć próbuje się transport drogowy na rzecz kolei.

portret - samochód
Author: tomasz przechlewski
Source: http://www.flickr.com

Transport z Polski na teren Szwajcarii wciąż rozwija się, ale sami mieszkańcy kraju położonego na obszarze Europy Zachodniej nie są tym faktem ucieszeni, bowiem ciężkie, najczęściej niezwykle mocno załadowane ciężarówki są zagrożeniem dla ich naturalnego środowiska. Wszystko to sprawia, iż Szwajcarzy od kilku lat starają się znacząco ograniczyć drogowy transport, a jednocześnie zainwestować w transport kolei. Coraz częściej w Szwajcarii dąży się do ograniczenia budowy nowych dróg tranzytowych, między innymi za pomocą tzw.

Tutaj znajdziesz fascynujące informacje na opisywany wątek, więc jeżeli to zagadnienie jest dla Ciebie fascynujące, to wejdź na odsyłacz do witryny.

inicjatywy alpejskiej, która ma na celu zabezpieczenie Alp przed wzmożonym ruchem samochodów ciężarowych, w związku z czym próbuje się przenieść przewóz na wcześniej wspomniane tory kolejowe. Nie oznacza to jednak, iż samochody ciężarowe wcale nie mogą przekroczyć granicy Szwajcarii - wręcz przeciwnie - auta o większych gabarytach są ładowane na granicznych stacjach na specjalne platformy, a następnie zostają one ściągane z nich na kolejnej granicy. Jeśli kogoś interesuje transport szwajcaria to państwo specyficzne, jednak poszukujące rozwiązania z każdej sytuacji - dogodnej dla każdej strony. Co ważne - w Genewie pod koniec lat 50. XX wieku określono tak zwany transport adr.

ADR jest inaczej konwencją, dotyczącą transportu towarów niebezpiecznych, jest też ratyfikowana przez wiele państw. Ważne jest to, że zmieniana jest co dwa lata. Transport ADR obejmuje m.in. pojazdy, które mogą przewozić niebezpieczne substancje. Muszą one bowiem posiadać one odpowiednie znakowanie za sprawą tablic ADR. W 2014 roku do ADR należało 48 państw, w tym również i Polska.