Handel, biznes i usługi w Polsce i na świecie.

Trzeba to przyznać, że najlepsze są domowe sposoby. Widać to przy okazji prostych prac

Czasem jesteśmy w całkowitej rozterce, bo nie mamy szans sobie poradzić z jakąś sprawą. Tak jest z wieloma zagadnieniami, tym bardziej tymi, z którymi zetknąć się codziennie - jak w gospodarstwie domowym. Co wówczas zrobić? Wydaje się, że najdoskonalsze efekty mogą przynieść porady domowe, takie przekazywane z pokolenia na pokolenie, najlepiej z kolei to widać na przykładzie pozbywania się plam. Zresztą, sprawdźcie sami.


porady
Author: erizof
Source: http://www.flickr.com
Usuwanie plam przy pomocy wywabiaczy, zazwyczaj pozostawia obwódki, dlatego od razu po wywabieniu zaleca się suszenie tego miejsca nie za gorącym powietrzem pochodzącym z suszarki do włosów. Wywabianie plam za pomocą rozpuszczalnika, powinno być wykonane dokładnie. Należy zwracać uwagę, by rozpuszczalnik był również dokładnie usunięty, w przeciwnym wypadku na około odplamionego miejsca utworzy się zaciek , czyli tzw. otoczka - polecane sposoby na usuwanie plam.

Nie chcesz skończyć intrygującego zagadnienia na jednym poście? Zatem zapraszamy do następnych - kliknij w źródło gniazdka retro i przenieś się na podobną stronę.Wywabianie plam z atramentu jest możliwe przez zamoczenie tkaniny w gorącej wodzie z solą, a następnie polanie plam spirytusem. Do wywabiania tego rodzaju plam mamy szansę wykorzystać tez soku z cytryny.

Jeżeli uważasz, że niniejszy temat jest godny uwagi, to bez wahania kliknij ten odnośnik i zobacz udostępniony tutaj materiał - on również Cię zaciekawi.

Jeżeli plamy są na dywanie, to możemy je usunąć wlewając na nie mleko i na to sól kuchenną. Po godzinie przejechać wszystko mokrą gąbką. Świeże plamy na dywanie wypada szybko przysypać grubo solą i zostawić na kilka godzin. Sól powinno się wymieniać co jakiś czas na czystą. Pod koniec zmyć wodą mydlaną. Tkaniny można namoczyć w gorącym mleku i uprać w ciepłej wodzie z mydłem, a w razie trudniejszych plam do prania dodać trochę spirytusu mydlanego. Plamy z mebli usuwamy bez problemu sokiem z rabarbaru.

Suszące się ubrania
Author: Denis Postle
Source: http://www.flickr.com
Wywabianie plam z buraczków wykonujemy wycierając je błyskawicznie mokrą gąbką lub wypłukiwanie w zimnej wodzie i moczenie całą noc. Wywabianie plam jest skuteczne również jeśli będziemy wcierać nierozcieńczony detergent i będziemy płukać. Wilgotną jeszcze plamę trzeba posypać boraksem i polewać gorącą wodą. Usuwanie plam z buraczków już zaschniętych, można dokonać poprzez płukanie w zimnej wodzie, a w dalszej kolejności posypanie ich boraksem i zostawienie na około 8 godzin.

wywabianie plam od cukru karmelowego może stać się trudne jeśli będziemy zostawiać je na znaczniejszy czas bez ich zlikwidowania z tkaniny. Również zaschnięte plamy są trudniejsze do usunięcia, dlatego najlepiej jest jeszcze nowe plamy wypłukać w zimnej wodzie z płynnym detergentem , a gdy to niezbędne jeszcze w rozcieńczonym perhydrolu.