Handel, biznes i usługi w Polsce i na świecie.

W przypadku, jeżeli poszukujesz ciekawego pomysłu na urlop, możesz zdecydować się na spływ kajakowy

Z chwilą przyjścia lata stajemy przed wyzwaniem, jak zorganizować wakacyjny wypoczynek. To trudna kwestia, gdyż taki wyjazd musi być nie tylko ciekawy, ale też zajmujący. Coraz znaczniejszym zainteresowaniem ludzi cieszy się aktywny wypoczynek na łonie natury. W przypadku, kiedy szuka się niebanalnej możliwości spędzenia lata, warto rozważyć spływy na kajaku. Ta forma rozrywki szczyci się wśród Polaków coraz znaczniejszym zainteresowaniem.

Spływa kajakiem
Author: Joshua Mayer
Source: http://www.flickr.com
Źródła rzeki Pilicy znaleźć możesz niedaleko położonego na terenie województwa śląskiego miasta o takiej samej nazwie. Niedaleko Sulejowa już w latach siedemdziesiątych została zbudowana tama, jaka utworzyła Zalew Sulejowski. Wielu osób zamieszkujących miejscowości położonych nad Pilicą prowadzi gospodarstwa agroturystyczne. Jedną z atrakcji oferowanych przez założycieli takich gospodarstw są spływy kajakowe pilicą (przeczytaj szczegóły). Cieszące się popularnością spływy kajakowe Pilicą to urozmaicenie, z którego skorzystać mogą nie tylko turyści gospodarstw agroturystycznych. Wielu początkujących kajakarzy nim pójdzie na spływy kajakowe na innych polskich rzekach uwzględnia to, aby na początku spłynąć właśnie Pilicą. Spływy kajakowe Pilicą umożliwione są już od miejscowości nazwanego Szczekocin.

spływy kajakowe
Author: Anita Hart
Source: http://www.flickr.com

Jeżeli chodzi o spływy kajakowe pilica (więcej o autorze) jest wyjątkowo ciekawym, nizinnym szlakiem z wieloma fajnymi miejscówkami na biwak. Rzeka Pilica zachwyca urozmaiconym korytem, stosunkowo czystą wodą (ta rzeka charakteryzuje się drugą klasą czystości) oraz malowniczymi krajobrazami. Tworzy rozmaite pętle oraz łuki, przez co spływ kajakowy nie będzie nudny. Firmy organizujące spływy kajakowe pilicą proponują trasy dla wielbicieli kajakarstwa o różnym stopniu zaawansowania. W ofercie firm wyszukać możemy także spływy dedykowane dla rodzin z dziećmi. Optymalna trasa - biegnąca od Maluszyna do Mniszewa - mierzy 25 kilometrów i nie jest wyjątkowo trudna. Z kolei środkowy odcinek Pilicy - od Maluszyna do Sulejowa - idealnie nadaje się także dla nieco bardziej zaprawionych kajakarzy. Odcinek ten nie jest tak szeroki jak trasa bliżej Wisły i równocześnie jest łatwiejszy w pokonaniu. Jednakże przepłynięcie 90 kilometrów nizinną rzeką to nie lada wyzwanie, które wiąże się z około 5 dniami wiosłowania.

Na większości z nich bez problemów się wynajmie kajak, czy to na parę godzin, czy na kilka dni, i w doborowym towarzystwie, w otoczeniu przepięknej przyrody spędzić ten czas. Co więcej, firmy organizujące spływy kajakowe są bardzo elastyczne i dostosowują się do klientów. Bez problemów dowożą kajaki do określonego miejsca, a potem je odbierają na zakończeniu trasy.

Jeśli przedstawiany artykuł jest dla Ciebie interesujący, odwiedź ten link rehabilitacja ortopedyczna kraków, a zgłębisz większą ilość informacji, które Cię bardzo zainteresują.

Jeśli będzie taka potrzeba mogą również pożyczyć inne akcesoria, przykładowo worki żeglarskie czy namioty na noclegi. Można w nich wykupić jeden z wielu typowych spływów, lecz również zamówić coś nietypowego.

Na wielu rzekach w przypadku takich krótkich spływów nie trzeba wręcz nikogo rezerwować, a po prostu podjechać na miejsce, wejść do kajaka i ruszyć w dół rzeki.

Jeśli interesuje Cię omawiany post, bez ociągania przeczytaj jeszcze inne warte przeczytania (https://www.dominikkania.pl/) wpisy - niewątpliwie też Cię zaabsorbują!

Przy nieco dłuższych spływach pomyśleć już należy o odpowiednio wczesnej rezerwacji. Ma to o tyle uzasadnienie, że organizatorzy będą dysponować należytą ilością miejsc, ze względu na konieczność organizacji wszystkiego.