Handel, biznes i usługi w Polsce i na świecie.

Warto wybrać się na spływ Pilicą

Rzeka Pilica to najdłuższy lewobrzeżny dopływ Wisły, mierzący 342 kilometrów o średnim spadku 0,5 prom. Dlaczego spływy Pilicą stanowią wyjątkową atrakcję? Czy tę trasę są w stanie pokonać również początkujący kajakarze?

Pilica leży jest w południowej i centralnej Polsce. Urokliwie meandruje wśród rozległych lasów, łąk, bagien tworząc liczne zakola oraz wysepki. W środkowym biegu Pilicy, między Sulejowem a Smardzewicami umiejscowiony jest Zalew Sulejowski, czyli największy wodny zbiornik w Polsce centralnej.
Spływy rzeką Pilicą są bardzo atrakcyjne ze względów krajoznawczych - kajakarzy zainteresować może Skansen Pilicy w Tomaszowie Mazowieckim, stanowiący pierwsze w Polsce muzeum poświęcone rzece.

spływy kajakowe
Author: Anita Hart
Source: http://www.flickr.com

Jeżeli chodzi o spływy kajakowe Pilica jest niesamowicie atrakcyjnym, nizinnym szlakiem z wieloma sympatycznymi miejscówkami na biwak.

Jeśli jesteś zdania, że znajdziesz przyciągające oko treści w internecie, to przejdź (http://drukxl.pl/40-dyplomy-podziekowania) do omawianego problemu i kliknij w odsyłacz znajdujący się tu.

Rzeka Pilica zachwyca urozmaiconym korytem, stosunkowo czystą wodą (ta rzeka wyróżnia się drugą klasą czystości) i malowniczymi krajobrazami. Tworzy rozmaite pętle oraz łuki, dzięki czemu spływ kajakowy na pewno nie jest nudny. Firmy organizujące spływy kajakowe pilicą proponują trasy dla wielbicieli kajakarstwa o różnym stopniu zaawansowania.

Czy omawiany wpis jest dla Ciebie godny uwagi? Jeżeli tak, to z pewnością zainteresuje Cię także to wiarygodne źródło (https://www.pojemniki-metalowe.com/) - mówi o pokrewnej problematyce.

W ofercie tych firm znaleźć można też spływy dedykowane dla rodzin z dziećmi. Optymalna trasa - od Maluszyna do Mniszewa - mierzy 25 kilometrów i nie jest wyjątkowo skomplikowana. Natomiast środkowy odcinek kajakowy rzeki Pilica - od Maluszyna do Sulejowa - doskonale nadaje się dla nieco bardziej zaprawionych miłośników wiosłowania. Odcinek ten nie jest tak szeroki jak trasa bliżej Wisły i równocześnie jest łatwiejszy w pokonaniu. Aczkolwiek przepłynięcie 90 kilometrów nizinną rzeką to nie lada wyzwanie, które wymaga około 5 dni wiosłowania.

W dodatku na tej na trasie znaleźć można fajne miejsca do kąpieli! Co więcej, poza malowniczo rozciągniętymi krajobrazami, w pobliżu Pilicy występują ciekawe punkty zabytkowe. Warto również poznać historię tego pięknego obszaru (czytaj dalej).